Lijst van eredoctoraten van de Technische Universiteit Delft

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Dit is een lijst van alle eredoctoraten die door de Technische Universiteit Delft zijn uitgereikt op chronologische volgorde.

Naam Uitgereikt in het jaar Beroep
Cornelis Lely 1907 civiel ingenieur en vader van de Zuiderzeewerken
Abraham Kuyper 1907 minister-president en theoloog
Jacob Kraus 1907 waterbouwkundige en eerste rector magnificus van de Technische Hogeschool
Jacobus van 't Hoff 1907 scheikundige en Nobelprijswinnaar
Gerrit van Diesen 1907 civiel ingenieur
Pierre Cuypers 1907 architect van onder andere Rijksmuseum en Station Amsterdam Centraal
Johannes Bosscha jr. 1907 natuurkundige en directeur van de Polytechnische School
Rogier Verbeek 1909 geoloog en aardwetenschapper
Jan Lorié 1909 grondlegger geologisch onderzoek van Nederland
Jacobus L. Cluysenaer 1913 spoorwegingenieur en directeur van de Staatsspoorwegen
Gerard L.F. Philips 1917 oprichter NV Philips
George W. van Heukelom 1917 ingenieur en architect
Alphonse C.Ch.G. van Hemert 1917 ingenieur en directeur van voorloper Hollandse Beton Groep (HBG)
Hendrik Lorentz 1918 natuurkundige en Nobelprijswinnaar
Jan Schroeder van der Kolk 1919 theoreticus en experimentator op het gebied van bruggenbouw
Heike Kamerlingh Onnes 1920 natuurkundige en Nobelprijswinnaar
Constantijn P. Holst Gilliszoon 1922 hoogleraar mechanica
François G. Waller 1925 president-directeur Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft
Hendrik P. Berlage 1925 architect van onder andere Beurs van Berlage
Nicolaas Wing Easton 1928 mijnbouwkundige en geoloog
Coenraad F. Stork 1929 werktuigbouwkundige
Sir Henri W.A. Deterding 1929 directeur van de Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij (KNPM)
Johan Ringers 1930 waterstaatkundig ingenieur en directeur van Rijkswaterstaat
Pieter Joosting 1930 architect van De Hef
Frederik K.Th. van Iterson 1930 werktuigbouwkundige en en directeur van de Staatsmijnen
Gilles Holst 1934 natuurkundige en oprichter Philips Natuurkundig Laboratorium
Marinus Damme 1938 werktuigbouwkundige en directeur-generaal van de PTT
Arthur Stoll 1947 biochemicus en ontdekker van LSD
Daniël P. Ross van Lennep 1947 scheikundig ingenieur en directeur van de Staatsmijnen in Limburg
Albert Plesman 1947 medeoprichter en eerste directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij
Willem Hupkes 1947 directeur van de Nederlandse Spoorwegen
Willem J.H. Harmsen 1947 directeur-generaal van Rijkswaterstaat
Victor J.P. de Blocq v. Kuffeler 1949 waterbouwkundige en Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken
Pieter Verhagen 1950 architect en stedenbouwkundige
Jacob C. van Staveren 1950 elektrotechnicus en directeur KEMA
Z.K.H. Prins Bernhard 1951 Prins der Nederlanden
Hubert (Hub) J. van Doorne 1953 oprichter Van Doorne's Automobielfabriek
Lambertus Neher 1954 directeur van de PTT
Steef (Th.S.G.J.M.) van Schaik 1955 directeur Algemene Kunstzijde Unie en minister
Jacobus Johannes Pieter Oud 1955 architect van onder andere en het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam en Café De Unie
Fransiscus Q. den Hollander 1955 president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen
Hendrik A. Hidde Nijland 1955 electotechnisch ingenieur en oprichter van firma Coq in Utrecht
Hendrik Bloemgarten 1955 mijnbouwkundige en directeur van de Koninklijke/Shell Groep
Theodore von Kármán 1956 ingenieur en natuurkundige
Sir John Douglas Cockcroft 1959 directeur Brits kernwapenprogramma en Nobelprijswinnaar
Albert Bouwers 1963 natuurkundige en een van de uitvinders van röntgenfotografie
Gerrit Th. Rietveld 1964 grafisch ontwerper, meubelontwerper en architect van onder andere het Rietveld Schröderhuis
Johan Diedrich Fast 1965 scheikundige en buitengewoon hoogleraar metaalkunde
Johannes G. van der Corput 1966 wiskundige en directeur van het Mathematisch Centrum in Amsterdam
Evert J.W. Verwey 1967 scheikundige
Jacob (Jaap) P. den Hartog 1967 werktuigbouwkundige
Johannes M. Bijvoet 1967 scheikundige en pionier in de kristallografie
Gerardus H. Bast 1967 directeur-generaal van de PTT
Theodoor Ph. Tromp 1968 vicepresident van Philips en minister
Alexander Drijver 1969 werktuigbouwkundige, directielid en lid van de raad van commissarissen bij de Hoogovens
Bernard D.H. Tellegen 1970 elektrotechnisch ingenieur en uitvinder van de pentode
Klaas Posthumus 1970 natuurkundige en uitvinder van de magnetron
Herre Rinia 1971 algemeen directeur van het Philips Natuurkundig Laboratorium
Dennis Gabor 1971 natuurkundige en Nobelprijswinnaar
Willem van Tijen 1973 architect van onder andere De Dreijenborch in Wageningen
Jan Jacobus Went 1974 leidinggevende bij KEMA bij onderzoek naar de suspensiekernreactor
Hendrik Cornelis (Kees) van Meerten 1975 hoofdconstructeur van de Fokker F27 'Friendship'
Walter M.J. Soete 1976 specialist op het gebied van lastechniek
Lylke Schepers 1977 directeur van de Koninklijke/Shell Groep
Gustav Lorentzen 1977 natuurkundige en hoogleraar in de koudetechniek
Robert Byron Bird 1977 scheikundige en schrijver van studieboeken over chemische transportverschijnselen
Jacob Bear 1978 civiel technicus en autoriteit in de grondwaterhydrologie
Adriaan van Wijngaarden 1979 wiskundige en grondlegger van de informatica in Nederland
Willem Frederik Schut 1982 stedenbouwkundige en minister
Alexander Horowitz 1982 uitvinder van de Philishave
Dirk Willem van Krevelen 1984 scheikundige en directeur research bij de Staatsmijnen in Limburg
Suyono Sosrodarsono 1985 civiel technicus en minister in Indonesië
Gerhardus Johannes Wormmeester 1987 pionier van de containeroverslag
Willem Arend Ferguson 1987 leidinggevende bij dichten dijken na de Watersnood van 1953
Wisse Dekker 1987 president-directeur van Philips
Elbert Rutan 1990 uitvinder van de Rutan Voyager
Aldo Ernest van Eyck 1990 architect van onder andere het Burgerweeshuis in Amsterdam
Andries Rinse Miedema 1991 adjunct-directeur van Philips Natuurkundig Laboratorium
Thomas Brown Sheridan 1991 werktuigbouwkundige en pionier in de robotica
Pieter Winsemius 1992 bedrijfskundige en minister
Jan Vincent Sengers 1992 natuurkundige en echtgenoot van Johanna Maria Hendrika Levelt-Sengers
Johanna Maria Hendrika Levelt-Sengers 1992 natuurkundige en eerste vrouwelijke eredoctor in Delft
Renzo Piano 1992 industrieel ontwerper en architect van onder andere NEMO in Amsterdam
Jan Fokke Agema 1992 civiel technicus en "Mister Deltawerken"
Willem Hendrik Crouwel 1994 grafisch ontwerper van o.a de telefoongids
John Wilhems Geus 1996 scheikundige en specialist in heterogene katalyse
Neville John Hogan 1997 werktuigbouwkundige
Santiago Callatrava Valls 1997 architect van o.a de Calatravabruggen in Haarlemmermeer
Gerrit Blom 1998 directeur-generaal van Rijkswaterstaat
Byron D. Tapley 1998 lucht- en ruimtevaartingenieur
Cornelis Le Pair 2000 oprichter en directeur van de Stichting voor de Technische Wetenschappen
Else Kooi 2000 scheikundige en uitvinder van LOCOS
Peter Alfred Ziegler 2001 geoloog
Floris Takens 2001 wiskundige en deskundige op het gebied van de chaostheorie
Richard De Neufville 2002 hoogleraar en grondlegger technische bestuurskunde
Don Mark Eigler 2002 natuurkundige en 'gothfather' van de nanotechnologie
Saskia Sassen 2004 sociologe en econome
Antoine Roederer 2005 elektrotechnicus en onderzoeker op onder andere het gebied van antennes
Donald Norman 2006 hoogleraar in de cognitieve psychologie en de informatica
Matthias Reuss 2006 biochemicus en directeur van het Institute of Biochemical Engineering
Michael Grätzel 2007 scheikundige en uitvinder van de DSC (zonnecel)
Chimay Anumba 2007 hoogleraar constructie en bouwinformatica
Andre Geim 2009 natuurkundige, Nobelprijswinnaar en ontwikkelaar van gecko-tape
Wijbren Jouwsma 2009 directeur en oprichter van Bronkhorst High-Tech
Sugata Mitra 2011 onderwijskundige en initiator van ‘The Hole In The Wall’
Jos Pâques 2012 grondlegger en eigenaar van watertechnologiebedrijf Paques
Avelino Corma 2013 heterogene katalyse
Dirk Helbing 2014 sociologie & sociodynamica
Deborah Hersman 2014 veiligheid
Anthony Townsend 2015 stedelijke ontwikkeling
Sebastian Thrun 2016 ontwikkeling van de zelfrijdende auto
Andrew Endy 2017 ontwikkeling van synthetische biologische cellen die kunnen functioneren als een transistor of een transcriptor
Xiaowei Zhuang 2017 ontwikkeling van ‘super resolution microscopy’
Manuel Alvarinho 2017 ontwikkeling van drinkwater- en sanitaire voorzieningen
Alessandro Vespignani 2017 verbindingen tonen tussen medische epidemiologie en verspreiding van virussen in ict-netwerken

Externe links[bewerken]